Пеколен пречек за Реал во Неапол: Утре ќе пука на трибини (Видео)

2184

На Реал Мадрид воопшто нема да им биде лесно утревечер во Неапол, каде домашните фанови на Наполи, им подготвуваат фудбалски пекол на трибини.

Иако гостите од Мадрид доаѓаат со убедлива предност од првиот натпревар (3:1), Наполитанците нема да се предадат, како на трибини, така и на терен.

При доаѓањето на Реал во Неапол, беше тензично, гостите беа пречекано со пцовки и свирежи, а може по видеото да се слушне како скандираат „Реал, е‘‘ се“, што дополнилно ќе ја зовре атмосферата во утрешниот реванш.