Паника за момент во Франција: Играчот на Евертон се загуби и не мрдаше (Видео)

2197

На натпреварот Лион – Евертон, во рамките на 4. коло од Лига Европа, во 43. минута бевме сведоци на сериозна повреда на десниот бек од Евертон, Кук Мартин.

Овој фудбалер остана да лежи на тревникот без да мрдне по еден дуел со домашниот офанзивен играч Максвел Корнео.

Мартин падна и го удри во грава на тревникот, за потоа да остане без свест. Натпреварот беше прекинат, а несреќниот Мартин е изнесен од терен со овации од публиката.