Никој, никогаш како Македонците: Келн не видел вакво ракометно славје (ВИДЕО)

31999

Ракометниот клуб Вардар вчера го оствари најголемиот успех во својата историја откако ја победи Барселона и се пласира во големото финале од Лигата на шампионите.

Тоа беше соодветно прославено од многубројната македонска публика во Келн каде се игра завршниот турнир. Иако Ланксес арената видела многу вакви натпревар, никој никогаш не прославил како синоќа Македонците.

Slavi se u Kelnu!

Slavi se u Kelnu!

تم نشره بواسطة ‏‎Balkan-Handball.com‎‏ في 3 يونيو، 2017

видео: http://www.balkan-handball.com