Нема многу одмор за младите ракометари

915

По вчерашниот ден наменет за одмор, младата ракометна репрезентација на Македонија денеска им се враќа на тренинзите.

Викедов ќе бидат одработени два во главниот град на земјава, а в понеделинк се заминува за Катар, каде со конторлни натпреври ќе се гради формата и играта на младиот наицонален ракометен тим.

По базичните подготовки во Маврово селекторот Илија Темелковски е задоволен од  она што досега е одработено, а во текто на денешниот  ден тој ќе го објави и списокот на 16 играчи кои ќе патуваат на СП во Алжир.

На северот од Африка нашиот тим патува на 17.јули, а првиот меч го игра ден подоцна против Русија.