Надал се изнервира, му досадија истите прашања

1220

Видно нервозен Рафаел Надал со контра прашање им одговори на новинарите, кои повторно ја покренаа темата за прекинувањето на соработката со неговиот чичко Тони.

Мора ли да се повторува истото, по секој Грен слем? Неколку пати досега договарав на тоа прашање...“ – изјави револтираниот Надал

Ние двајца имаме прекрасна приказна зад себе. Сезоната суште не е готова, а и не е крај на светот доколку не освојам трофеј. Доколку не заминуваше за Кина, чичко ми секако ќе останеше да работи во академијата Надал. Па нашите домови се на само две минути пешачење...“ -истакна шпанскиоt тенисер.

Тој годинава ја освои десетатта јубилејна титула на Ролан гарос, но потоа беше елиминиран во 4.коло на Вимблдон, по борба во пет сета со Жил Милер.