Марсениќ: Носам очила бидејќи плачам на секои десет секунди

2360

Еден од најмладите ракометари на Вардар, Мијајло Марсениќ мошне емотивно го доживеа освојувањето на титулата во Лигата на шампионите.

По враќањето во Скопје, српскиот репрезентативец призна дека ужива во целата работа, но не може да остане рамнодушен.

“Не знам што да кажам, ова е неверојатно. Функциониравме како тим и тоа донесе резултат. Гледате, намерно носам очила бидејќи плачам на секои десет секунди”, изјави 24-годишниот пикер.