Максимална почит за шампионите: Европските прваци на прием кај премиерот Заев (ВИДЕО)

1236

Новиот македонски премиер Зоран Заев денеска го прими шампионски тим на Вардар во зградата на Владата на Република Македонија.

Тој им ја честиташе титулата на новите европски прваци и им додели плакета за триумфот во Лигата на шампионите. Од сопственикот Сергеј Самсоненко, на подарок доби еден од златните медали наменети за европските шампиони.