Македонец го превзема најтрофејниот црногорски клуб Будуќност

629

Црногорските но и српските медиуми утрово пренесуваат дека прв кандидат за клупата на Будуќност кој му врачи отакз на својот досегашен стратег Драган Кажиќ, е Македонец.

Станува збор за Виктор Треневски кој во минатото како фудбале го носеше дресот на овој клуб, а веќе има искуство со работа како тренер и во Црна Гора откако го водеше Дечиќ.

Треневски во моментов е слободен откако доби отказ од клупата на Работнички по лошиот старт на сезоната. Во својата кариера, како тренер Виктор има работено и во Вержеј и Заврч, Словенија.