Лудница во Мадрид: Гризман го запиша своето име во историјата (ВИДЕО)

2038

Антоан Гризман е стрелец на првиот гол во историјата на новиот стадион на Атлетико Мадрид, Ванда Метрополитан.

На него, навивачите чекаа 61 минута на првиот натпревар што се игра во моментов. Атлетико беше далеку подобар противник против Малага, но не можеше да го скрши отпорот на жилавиот противник. И Кореа го запиша своето име во историјата бидејќи е асистент на првиот гол.

https://www.youtube.com/watch?v=WuoGbyHplHw