Лино е минато – македонскиот ракомет одлично плови со капетанот РАУЛ! (Фото)

6801

Ракометна Македонија сигурно веќе го заборави селекторот Лино Червар, кој до пред неколку недели ја предводеше нашата селекција.

Но по неговото откажување, ракометната федерација брзо реагираше и го договори Раул Гонзалес, шпанскиот маестро и тренер на РК Вардар, со кој оваа сезона стана и европски шампион.

Вечерашната убедлива победа против Чешка и заверениот пласман на ЕП во Хрватска, само покажува дека Македонија има ракометен потенцијал, и дека Македонија најважно од се, има голем стратег сега на кормилото.

МА КЕ ДО НИ ЈА !!!!

تم نشره بواسطة ‏‎Ракометна Федерација на Македонија – официјална страница‎‏ في 18 يونيو، 2017