Ливерпул не победи, Клоп имаше вербална расправија со тренерите на Севиља (Видео)

1393
LIVERPOOL, ENGLAND - SEPTEMBER 13: Jurgen Klopp, Manager of Liverpool reacts during the UEFA Champions League group E match between Liverpool FC and Sevilla FC at Anfield on September 13, 2017 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Јирген Клоп на крајот имаше свое шоу, против помошниците и асистентите на главниот тренер на Севилја.

Ливерпул вечерва одигра само 2:2 на „Енфилд“ иако фановите очекуваа победа за почеток на новата ЛШ сезона.

Тренерот на Севиља, Едуардо Беризо, беше исклучен од натпреварот поради тоа што ја турна топката далеку од Џо Гомез, играчот на Ливерпул, а по крајот на натпреварот, имаше мал вербален конфликт.

Зошто викате по мене? Што направив јас? Не го пратив јас Беризо надвор!“, беше муабетот кој Клоп им го рече на асистентите на тренерот на Севиља.