Летна првото селфи: Шпанскиот тандем го донесе третиот СЕХА трофеј во Скопје (ФОТО)

2193

Со шпанскиот тренерски тандем Раул Гонзалес-Давид Дејвис почна ренесансата на Вардар пред повеќе од три години.

И покрај одличниот играчки кадар, многумина ги сметаат двајцата тренери за најважниот шраф во “црвено-црната” машина, па и најголем дел од заслугите одат на нивна адреса. По вечерашниот триумф во финалето од СЕХА лигата, Шпанците се фотографираа заедно, им посакуваме вака да се радуваат и во јуни во Келн.

Campeones de la Seha Liga 2017 #RaulGonzalez

تم نشره بواسطة ‏‎David Davis‎‏ في 9 أبريل، 2017