Кутињо прв дојде на стадион, ама сепак остана на клупа (СОСТАВИ)

1153

Бразилскиот репрезентативец Филип Кутињо од клупата за резервни играчи ќе ја чека шансата за да го забележи својот прв настап оваа сезона за Ливерпул.

Англиските медиуми забележаа дека тој попладнево прв дошол на Енфилд во пресрет на натпреварот против Севиља во Лигата на шампионите. Сепак, менаџерот Клоп одлучил дека уште не е подготвен за стартната постава и предност им даде на Салах, Мане и Фирмино.