Кристијано Роналдо за влакно не предизвика масовен сеир кај анти-фановите (Видео)

3941

Португалецот Кристијано Роналдо, втора година по ред е освојувач на наградата најдобар светски фудбалер, а вкупно петта награда во кариерата.

Роналдо синоќа на гала вечерва која се одржа, беше гостин со својата подобра половина Георгина, и неговиот син Роналдо Јуниор.

Но малку недостасуваше со Роналдо по вчера вечер неговите анти-навивачи да си фаќаат сеир, кога тој за малку не успеа да се струполи по скалите по кои чекореше, по што сигурно ќе имаше масовни сеири и мајтапење на неговите противници.