Комично од НБА: Најлошиот кошаркарски потег сезонава (Видео)

757

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Данџело Расел, е сопственик на веројатно најлошиот потег во НБА оваа сезона.

Разигрувачот на „езерџиите“ на неверојатен начин ја загуби топката во натпреварот против Филаделфија.

Несреќниот Расел пуштајки ја топката по паркетот, се обиде да добие дополнително време, но планот му пропадна на најлош можен начин.

Ова сигурно ќе биде еден од најлошите потези сезонава во НБА, и дека ќе има место за тролање во емисијата на легендарниот Шекил Онил.