Клоп не може глава да крене од малери: Нови лоши вести пред дербито против „граѓаните“

978

Ливерпул денес во рамки на 23. коло од Премиер лигата со почеток од 17:00 часот го игра дерби дуелот против Манчестер Сити на „Енфилд“.

Сепак тренеро Јирген Клоп се соочува со нови малер. Откако Салах се опорави од повредата и се врати, сега германскиот стратег се соочува со нови проблеми.

Во пресметката против „граѓаните“ ќе настапи без своето насјакапо засилување, Вирџил Ван Дајик кој ја повредл задната ложа на последниот тренинг.