Кикс на Алексовски – Нигез атрактивно ја матираше Македонија (Видео)

1723

По десет минути игра во Гдањск, Македонија има резултатска негатива во однос на моќната Шпанија со 1:0.

Атрактивен погодок постигна фудбалерот на Атлетико Мадрид, Саул Нигез, кој атрактивно со ножички го совлада нашиот репрезентативен голман, кој можеби и можеше да реагира подобро во оваа ситуација.

Мајсторија на НИГЕЗ против МАКЕДОНИЈА 🙁 ова и можеше да се одбрани

تم نشره بواسطة ‏‎Спортисимо Македонисимо‎‏ في 17 يونيو، 2017