Има ли Кливленд причина за грижа – Леброн одбил нов договор

822

Според многумина, најдобриот кошаркар во светот, Леброн Џејмс, бил на чекор да одбие нов договор со Кливленд.

ESPN јавува дека Леброн одбил да потпише нов долгогодишен договор со Кливленд, што на клубот би му дал сигурност.

Истото се пишуваше и за Ирвинг, кој нешто порано беше дел од голема трампа помеѓу Кливленд и Бостон.

Леброн има опција во договорот за следната сезона да игра во Кливленд за 35.6 милиони долари, но може и да го напуѓти клубот.

Веќе со месеци со поврзува со трансфер во ЛА Лејкерс и во Хјустон.