ЕХФ прашува: Може ли некој да го запре Вардар на патот до Будимпешта?

1517

ЖРК Вардар сезонава игра одлично во Лигата на шампионите и незнае за пораз. Избраничките на Ирина Дибиров вчера победнички тргнаа и во главната фаза, славејќи над Мец со резултат од 29-23.

На играта и резултатите се восхитува дури и ЕХФ која на својот официјален „Фејзбук“ профил напиша: Дали има некој што може да го запред Вардар повторно да се пласира на завршниот Ф4 турнир?

HC Vardar – Women just keep winning in the Women's EHF Champions League! Having entered Group 2 of the main round with…

تم نشره بواسطة ‏‎EHF Champions League‎‏ في 27 يناير، 2018

Се чини, барем засега нема таков јунак, а плод на овие добри резултати на крај од сезоната сите посакуваме да биде титулата.