Еве како Елиф Елмас беше пречекан во Истанбул (Видео)

4915

Елиф Елмас во новата сезона ќе настапува за Фенербахче. Тој имаше неколку понуди од големи европски клубови ова лето, па одлучи да го замени Работнички со турскиот гигант.

Бројни турски медиуми  го проследија неговото доаѓање на аеродромот во Истанбул.

Елмас дебитираше за сениорската репрезентација на квалификацискиот меч со Шпанија во Скопје, а беше дел и од селекцијата која учествуваше на Европското првенство во Полска.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ba7Rv4bL_3k