Другарите на Антиќ во првите пет секунди со брутална акција и поени (видео)

1040

Финалето во Евролигата вечерва сигурно дека ќе биде пеколно, а главните улоги ги имаат Фенербахче и Олимпијакос, кои вчера ги совладаа екипите на Реал Мадрид и ЦСКА Москва.

На почетокот од натпреварот, на домаќините Фенербахче им беа потребни само 5 секунди за да направат брутална акција кој резултираше со ерупција во салата.

Додадената топка до Јан Весели беше забиена на максимално атрактивен начин. по што и публиката ја дигнаа на нозе, и најавија пекол во последниот натпревар сезонава за нив, и шанса за трофејот.