„Два у кец“ и „Седум плус“: Се мести и во Лига Европа!? (ВИДЕО)

3011

Исклучително чуден натпревар одиграа синоќа израелскиот Беитар и Вашаш во првото квалификациско коло од Лигата Европа.

Првото полувреме заврши со водство на гостите од 1-2, нешто подоцна Вашаш поведе и со 3-1 и резултатот остана таков до 88. минута. И тогаш – земјотрес! За четири минути Беитар постигна три гола и дојде до победа од 4-3.

Обложувачите во свој жаргон би рекле дека се исполнети два услови кои имаат големи квоти: “два у кец” и “седум плус”. Дали имало нешто нерегуларно, веројатно ќе открие УЕФА.

https://www.youtube.com/watch?v=wU8xHJlyv2Y