Гонзалез пресече: Без столбот на одбраната и уште двајца ракометари

1831

СпортКлуб.мк, директно од Загреб

Раул Гонзалес реши без кои играчи ќе настапи на утрешниот премиерен меч на Македонија на отварањето за нас на ЕП во Хрватска.

За конкуренција за утрешниот меч со Словенија, селекторот реши да настапи без Гоце Ојлески, Златко Даскалоски и Велко Марковски.