Геј-скандал во Бразил: Фудбалери се снимале како рачно се задоволуваат во соблекувална (ВИДЕО)

2030

Голем скандал го потресе бразилскиот фудбал откако четворица фудбалери на нисколигашот Гаучо добија отказ затоа што во јавноста излезе видео како мастурбираат во соблекувална.

И тоа не секој посебно, туку еден од нив рачно задоволува двајца соиграчи, а друг го снима чинот. Раководството не чекаше многу за да им додели отказ.

“Ги избркавме од клубот затоа што ја прекршија клипската дисциплина. Не ме интересира што прават во слободно време, но ова се случувало во клубот. Ги викнав во соблекувалната и им се обратив како татко, а не како претседател на клубот. Им реков да одат дома и на своите семејства да им ја кажат вистината”, изјави претседателот Жилмар Росо.

https://www.youtube.com/watch?v=zSGY6da5qfc