Воините знаеа што купуваат: Дурент дојде до импозантен рекорд

508

Голден Стејт Вориорси синоќа загубија од ЛА Клиперс, но Кевин Дурент во овој натпревар постигна 40 поени и со овие поени, тој ја заокружи бројката од 20.000 поени.

Најмладиот кошаркар на кој тоа му пошло од рака е Леброн Џејмс, кој со 28 години и 17 дена дојде до таа иста бројка.

Главниот кошаркар на Вориорси до оваа импозантна бројка на поени дојде со 29 години и 3 месеци.