ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО: Страшни повреди на австралиската велосипедиска

446

Велосипедиската од Австралија, Керолин Бјукенан откако доживеа сообраќајна несреќа се реши да ги покажа повредите со кои се здоби за време на немилиот настан.

Ова 27-годишна спортистка која с е петкратна светска шампионка, пред крајот на 2017 година доживеала инцидент, а на преку „Инстаграм“ објави дека не ја завршила годината според планот.

Бјукенан се здобила со скршеница на носот, повреди на лицето и вратот, а исто така има и повреда на градниот кош.