ВИДЕО: Џинобили како Џордан: Оствари несекојдневен рекорд

418

Легендарниот Ману Џинобили блеска и во својата 40 година, тој синоќа го наполни до врв противникот.

Неговиот Сан Антонио иако загуби минимално од Портланд за половина кош (111:110), тој одигра еден од најдобрите мечеви, постигнувајки 26 поени, 4 скока и 2 асистенции, па стана првиот играч над 40 години по Мајкл Џордан кој во две последователни натпревари уфрлил 20 или повеќе кошеви.