ВИДЕО: Џамбо одбрана – Милиќ во стилот на Штербик

612

Вардар со сигурни чекори маршира и во СЕХА лигата каде што е актуелен бранител на титулата откако вечерва рутински и доста убедливо беше совлада Нексе со резултат од 21-30.

Раул Гоназлез вечерва се реши да одмара дел од играчите, меѓу кои беше и Арпад Штербик, но неговото отсуство не се почувствуа.

На висина на задачата, и тоа како одличен беше Страхиља Милиќ кој имаше 12 одбрани од кои и два удари од седум метри, но и една величенствена одбрана, во стилот на својот поискусен колега, Штербик.

Best Save: Strahinja Milic (Nexe vs Vardar)

RK Vardar take three points in Nasice against RK NEXE Našice. Strahinja Milic is the owner of the best save, check it out!

تم نشره بواسطة ‏‎SEHA – Gazprom League‎‏ في 28 نوفمبر، 2017