ВИДЕО: Ѕвездата на Јунајтед вети вечера за нашиот Тошески ако изборат позитивен резултат против Манчестер

2409

Македонскиот интернационале Милош Тошески доколку со својот тим Бродорац утре се избори за позитивен резултат во дуелот со Манчестер Јунајтед во младинската Лигата на шампиони ќе добие награда од ѕвездата на „црвените ѓаволи

Фудбалерот на клубод од „Олд Трафорд“ им вети вечера на фудбалерите на Бродорац доколку се изборат за позитивен резултат.

Сигурен сум дека ќе дадете се од себе. Ако стигнете до позитивен резултат ќе ве водам на ручек во првата прилика кога ќе дојдам во Белград. Ви посакувам многу среќа на утрешниот меч“, изјави Матиќ.

Средбата од 1/16 финалето од младинската ЛШ  се игра утре во Белград со почеток од 18:30 часот.