(ВИДЕО) Штербик и Манасков меѓу најдобрите ова коло во ЛШ

701

Арпад Штербик и Дејан Манасков најдоа свое место меѓу најдобрите во десеттото коло од Лигата на шампионите, последно за ова година.

Арпад Штербик ја има четвртата најдобра одбрана откако на негов карактеристичен начин запре еден шут на Кристијанштад во саботата.

Манасков, пак, повторно летна и неговиот гол е на петтото место на листата на најубавите.

Најубавите одбрани во коло можете да ги видите ТУКА, а најатрактивните голови ТУКА.