ВИДЕО: Цвијиќ повторно погоди во последна секунда – но голот поништен, а Србија повторно до реми

932

Ракометарката на Вардар, Драгана Цвијиќ повторно можеше да биде херој на својата Србија на СП во Германија.

Цвијиќ откако претходно во мечот со Германија погоди во последната секунда за реми на Србија, во слична улога беше и денес.

Вардарката од пола терен во завршните мигови стрелаше во мрежата на Холандија, но нејзиниот гол беше поништен поради наводни чекор.

Сама завршница дуела Србије и Холандије (22:22)

Сама завршница дуела Србије и Холандије (22:22)

تم نشره بواسطة ‏‎Rukometni savez Srbije‎‏ في 6 ديسمبر، 2017

Холанѓанките на тој начин стигна до реми од 22-22 со голот во последниот напад на Корнелија Грот.