(ВИДЕО) Хаос во НФЛ: Играч на Сиетл тргна да се тепа со навивачи зашто го гаѓаа со храна

520

Немили сцени се случија ноќеска на натпреварот од НФЛ меѓу Џексонвил и Сиетл.

Во главна улога беше играчот на Сихокс, Квинтон Џеферсон. При излегувањето од теренот, навивачи фрлија по него храна по што робусниот играч тргна да се тепа со нив, дури се обиде да се качи на трибината. За среќа, обезбедувањето спречи поголем инцидент.