ВИДЕО: Хамес Родригез постигна гол за најавните шпици

1515

Колумбискиот интернационалец Хамес Родригез синоќа постигна фантастичен погодок за Баерн Минхен, со кој Баварците во 90 минута ја потврдија победата на гостувањето кај „фармацевтите“.

Баерн славеше со 3:1, со што осигура уште една победа по 18. кола во домашното првенство, а голот на Родригез е сигурно за најавните шпици.

Овој играч е овде на позајмица, но Реал Мадрид треба добро да размисли дали сака да се ослободи од него по истекот на ангажманот во Минхен.