(ВИДЕО) Тројката на Антиќ што долго ќе се памти

1071

Перо Антиќ е херој на денот на навивачите на Црвена Звезда.

Како и нема да биде кога му зари нож на Реал среде Мадрид со тројка на околу осум секунди пред крајот. Звезда првпат го совлада најтрофејниот европски првак на негов терен и тоа токму со кошот на нашиот кошаркар.