ВИДЕО: Тргнаа работите – Јувентус го матира Тотенхем по само 90 секунди

1073

Не поминаа ни 2 минути, а Јувентус веќе го зададе ударот против Тотенхем.

На Гонзало Игуаин му беа потребни помалку од 90 секунди за да го матира премиерлигашот, кој ќе мора добро да се намачи за да извади поволен резултат.