ВИДЕО: Спектакуларното пиротехничко шоу во СЦ „Јане Сандански“ кое остав без здив

29

Вардар синоќе ја одбрани титулата во СЕХА лигата откако во финалето на завршниот Ф4 турнир славеше над ППД Загреб.

Целокупната организација во регионалната лига од година во година оди на повисоко и повисоко ниво, а доказ за тоа е спектакуларната свечена церемонија за доделување на наградите за најдобрите.

Особено импозантно беше пиротехничкото шоу во ритам со мизка пред доделување на медалите и трофејот на Вардар.

Видео кое остава без здив и вреди да се погледне неколкупати.

Пиротехничко шоу во СЦ “Јане Сандански“ пред доделување на пехарот

Пиротехничко шоу во СЦ “Јане Сандански“ пред доделување на пехарот

تم النشر بواسطة ‏‎MakStar‎‏ في 15 أبريل، 2018