ВИДЕО: Спектакуларен потег, изведување аут за милион долари

933

На натпреварот од словенската прва фудбалска лига, помеѓу Олимпија и Анкарана (1:0), беше виден еден спектакуларен потег за паметење.

Фудбалерот на гостинската екипа Тим Водеб, на крајот од полувремето, спектакуларно изведен еден аут, кога направи вистинска акробација, од која на нормален човек не му паѓа напамет, бидејки сепак, потегот е ризичен и како добредојден за пукање на вратови и кичми, но сепак се осмели, и тоа изгледаше спектакуларно.