ВИДЕО: Со воз до медал: Интересна најава на Словенците пред почетокот на ЕП

790

Интересно видео пласираа Словенците пред почетокот на ЕП во Хрватска, кое започнува официјално од утре.

Словенија ќе партиципира во групата Ц каде е уште и Македонија, заедно со Црна Гора и Словенија, а Словенците важат за еден од потенцијалните кандидати за освојување на медал.

Словенија игра против Македонија в сабота со почеток од 19:15 часот, па затоа пуштија и најава за Европското првенство.

Bodo 🇸🇮 reprezentanti prišli do Zagreba?

Ali reprezentanti sploh gredo proti Zagrebu?? 🤔🤔 Prepričaj se sam, če jim bo uspelo… 😂😂😂 #čopčopdolzvlakca #kajjepiki #gremzvlakomp.s.: nam pomagaš deliti video? Hvala! 😉 #mislovenci

تم نشره بواسطة ‏‎Rokometna zveza Slovenije‎‏ في 4 يناير، 2018