(ВИДЕО) Се извади од кожа: Не сме виделе досега ваква реакција од Надал

1142

Рафаел Надал доживеа болна елиминација од Австралија Опен откако мораше да го предаде мечот против Марин Чилиќ.

Можеби не боли толку поразот колку најавата за можна подолга пауза поради нова повреда. До следниот голем турнир, Мастерсот во Индијан Велс има уште месец ипол, но во меѓувреме има неколку помали турнири кои Надал би можел да ги пропушти.

Како и да е, неговата реакција откако му предаде на Чилиќ најдобро зборува како се чувствува во моментов.