(Видео) СЕХА ги избра најдобрите моменти од сезоната: Бакнежот на Стоилов и Терзиќ во топ 10

2971

Регионалната ракометна лига објави видео на својата фејсбук страна со најинтересните моменти кои ја одбележаа 2016. година.

На оваа листа, поточно на второто место, се најде и бакнежот помеѓу Терзиќ и Стојанче Стоилов за време на натпреварот помеѓу Вардар и Веспрем.

Македонскиот репрезентативец доби еден удар од Мирсад Терзиќ, кој со бакнеж побара прошка од Стоилов. Тој момент заслужено е меѓу десетте најинтересни во 2016 година во СЕХА лигата.

Best Moments of 2016

TOP 10 MOMENTS OF 2016: The time has come to highlight the funniest, the most thrilling and charming moments of the year 2016! Here are our TOP 10 picks: 1) Pavlovic outplays Marsenic SF match: RK Vardar vs RK Zagreb2) Kiss on the court Stoilov & Terzic 3) Nagy at victory ceremony of Final 4 Veszprém Handball Team4) Terzic Final 4 penalty SF match: Veszprem vs БГК им. Мешкова5) And the Oscar goes to Sterbik: Final 4 promo video6) Be8player BHFC winner receives her giant VIP ticket7) Gajic Junior & Senior Flash interview8) Spiderman Lelic saves the net: RK NEXE Našice vs Meshkov Brest9) Jankovic made the stands go wild RK Borac m:tel vs Tatran Prešov10) Pesic awkward moments at Kids DayVOTE for your favorite out of these 10: Leave a comment bellow and find out which moment was picked on the 31st of December!

تم نشره بواسطة ‏‎SEHA – Gazprom League‎‏ في 28 ديسمبر، 2016