(ВИДЕО) Реал пушти видео од финалето на ЛШ: Рамос и Карвахал „пиштол“ голи го слушаат Зидан

1560

Реал Мадрид е две години по ред владетел во Лигата на шампионите, а минатата сезона ја освои титулата по убедливиот триумф против Јувентус.

Реал денеска објави видео од мотивацискиот говор на Зинедин Зидан на полувремето од финалниот меч, но и дел од она што се случуваше во тие 15 минути. Освен тоа што можат да се научат многу работи од францускиот стручњак, може да се забележи како Серхио Рамос и Дани Карвахал “пиштол” голи седат неколку минути во соблекувалната.