ВИДЕО: Ракометарката на ЖРК Вардар е хероина на Србија: Гол во последната секунда за огромен бод

2280

Ракометарката на ЖРК Вардар и репрезентативка на Србија, им донесе голем бод на своите девојки од репрезентацијата, во рамките на 3. коло од групната фаза на Мундијалот во Германија.

Србија токму во меч против домаќинот Германија, успеа да освои бод, а Драгана Цвијиќ, буквално пред самиот финиш, со звукот на сирената постигна гол за изедначување на мечот на 22:22.

Dragana Cvijic equalizer against Germany

Dragana Cvijic equalizer against Germany 22:22

تم نشره بواسطة ‏‎Handball Draft‎‏ في 5 ديسمبر، 2017