ВИДЕО: Прво па машко во кариерата за ЖУТА – спектакуларен гол „Ала Бекам“

402

Македонскиот интернационалец Леонард Жута, го постигна својот првенец во кариерата, настапувајки за тимот на Ријека, во победата над Истра со 4;0.

Ријека денеска беше убедлива и славеше со 4:0, а еден од погодоците беше дело на Жута, кој на спектакуларен начин го совлада голманот на гостите.