(ВИДЕО) Пенезиќ меѓу трите ѕвезди на колото во ЛШ

242

Не минува ниту едно коло во женската Лига на шампиони, а да нема една ракометарка на ЖРК Вардар во изборот на ЕХФ за најистакнатите во завршената рунда.

Андреа Пенезиќ постигна осум гола во победата на Вардарки над Будуќност (31:24) и со тоа се најде меѓу трите ѕвезди во 3. коло од главната фаза на елитното натпреварување. Друштво и прават Ксениа Смитс од Мец и голманката на Ростов, Ана Седојкина.

Видеото посветено на трите ѕвезди од 3. коло во ЛШ можете да го видите ТУКА.