ВИДЕО: Овој човек е неуништлив – Играше за 10 клубови, но и на 38 години остава воздишки

779

Легендарниот уругвајски напаѓач Диего Форлан, на почетокот од јануари потпиша за својот десетти клуб во кариерата, а тоа е кинескиот Китче од Хонг Конг.

Но и покрај тоа што тој има 38 години, тој нема граница и се уште игра на врвно ниво.

На последниот натпревар тој постгина два гола од слободен удар во победата на неговата екипа против Ле Ман со 5:1.

Тој во кариерата играше за Индепедиенте, Манчестер Јунајтед, Виљареал, Атлетико Мадрид, Интер, Интернасионал, Сересо Осака, Пењарол и Мумбаи.