(ВИДЕО) Нема крај на несреќите во НБА: Заврши сезоната за ѕвездата на Никс

486

Тажен крај на сезоната за Кристапс Порзингис и тоа на два месеца пред нејзиниот регуларен финиш.

Летонскиот репрезентативец при едно забивање ги скина лигаментите на коленото и го очекува долга пауза. Прашање е дали ќе ја почне идната сезона навреме, но се знае дека во оваа повеќе нема да се врати на терените.