ВИДЕО: НЕМА КОНКУРЕНЦИЈА: Ова е најефектниот авто-гол во фудбалот

527

Во рамките на 15. коло од првенството на Обединетите арапски емирати, тимот на Ал Џезеира со 3:1 победи против претпоследнопласираната екипа Ал Џафра.

Се разбира оваа вест е потполно неважна, но овој натпревар беше одбележан од неверојатен момент во кој беше постигнат неверојатно ефектен авто-гол.

Тоа беше дело на фудбалерот Јасер Ал Јунеиби, кој при резултат 0:0 во 73. минута, преубаво ја заби топката во сопствената мрежа.