ВИДЕО: Неверојатна сцена – на сред меч Фоњини го напушти теренот поради голема мака, а судијата..

1206

Интересна ситуација е видена на Дејвис куп натпреварот помеѓу селекциите на Италија и Јапонија, во која главната улога ја имаше харизматичниот Фабио Фоњини.

Тој веднаш по еден добиен поен на неговата репрезентација, летна кон тоалетот поради евидентна потреба, но тоа не му беше дозволено од судијата.

Дури откако експресно го напушти теренот, судијата урлаше неколкупати по него: Фабио, Фабио… а тој му објасни каде мора да оди, па дури тогаш му дадоа дозвола да го напушти теренот…

fognini

Е ова е интересно: Фоњини на сред меч прсна кон тоалетот, а судијата го запре…. каде бе?!

تم نشره بواسطة ‏‎Спортисимо Македонисимо‎‏ في 3 فبراير، 2018