ВИДЕО: Навивачите на Јунајтед со иста мерка им вратија на „граѓаните“ за „Паркирај го автобусот“

1573

И понатаму продолжуваат провокациите помеѓу двата големи градски ривали на Манчестер, Јунајтед и Сити.

Откако „граѓаните“ по победата со Тотенхем прославија во соблекувална со песна посветена за Мурињо и Манчестер Јунајтед, во која пееја „Паркирај го автобусот“, со своја реакција на останаа ниту фановите на „црвените ѓаволи.

Навивачите на Јуанјтед, на вчерашниот меч против ВБА на ироничен начин им возвратија на градските ривали откако и тие ја запеаа истата песна „Паркирај го автобусот.