ВИДЕО: Навивачите на Веспрем се класа: Манасков и другарите со огромна поддршка од трибините

574

Во рамките од 10. коло во ракометната ЛШ, унгарскиот претставник Веспрем, вечерва на домашен терен го пречекува составот на Киелце.

Веспрем како домаќин, важи за фаворит на оваа средба, а кореографијата која им ја приредија домашните навивачи, треба да биде дополнителен стимул за ракометарите да ја остварат целта и да запишат нова победа во групата Б, каде моментално се третопласирана екипа, зад ПСЖ и Флензбург.

Навивачите на тимот во кој настапува и нашиот Дејан Манасков, уште еднаш докажуваат дека живеат за ракометот.

🇭🇺 🇵🇱#WeAreVeszprem #HandballCity

تم نشره بواسطة ‏‎Veszprém Handball Team‎‏ في 2 ديسمبر، 2017